
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 2.58 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 1755
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09629
Ext.Price$0.09629
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09629 | $0.09629 |
| 10 | $0.08610 | $0.86100 |
| 50 | $0.07699 | $3.84950 |
| 100 | $0.07117 | $7.11700 |
| 500 | $0.06579 | $32.89500 |
| 1000 | $0.06082 | $60.82000 |
| 3000 | $0.05652 | $169.56000 |
| 5000 | $0.05253 | $262.65000 |
